Čo je Lipozóm

Ako funguje lipozóm?

 

Lipozomálne výživové doplnky ponúkajú systém s rýchlym vstrebávaním a účinným dodaním cenných látok priamo do buniek. Lipozómy sú vysoko účinné z hľadiska vysokej vstrebateľnosti, pretože sú pripravené z prírodných fosfolipidov, sú biokompatibilné a netoxické.

 

Pomocou modernej technológie dokážeme minerály a vitamíny obalovať do nano čiastočiek tuku, teda do tzv. lipozómov z lecitínu, ktorý má mimoriadne vysokú vstrebateľnosť a je telu prirodzený. Takto získavame alternatívu aplikácie injekčnou formou vitamínov a minerálov, ktorá týmto spôsobom dokáže dopraviť neporušené molekuly priamo do krvného riečišťa. To je dôsledkom toho, že lipozómy sa nenarušia procesom trávenia pri prechode tráviacim traktom a sú odolné voči žalúdočným kyselinám.

 

 

 

 

Lipozomálna technológia a jej výhody

oproti bežným produktom

 

Lipozomálna technológia využíva nanotechnológie vo forme lipozómov, ktorých stavebné bloky, fosfolipidy, sa prirodzene vyskytujú v našich bunkových membránach. Lipozómy sú lipidové vezikuly (vezikula - je názov pre štruktúru vo vnútri alebo mimo bunky a ohraničenú lipidovou 2-vrstvou), do ktorých je možné zapuzdriť aktívne zložky a chrániť ich tak pred nepriaznivým prostredím tráviaceho traktu. Takto sa aktívne zložky prenášajú priamo do krvi.